Jak wyłączyć lub włączyć protokół IPv6 (Windows 11/10)



Jak wyłączyć lub włączyć protokół IPv6 (Windows 11/10)

Jak wyłączyć lub włączyć protokół IPv6 (Windows 11/10)

Jak włączyć lub wyłączyć IPv6 w Windows 11 i Windows 10.

W tym samouczku pokazano uczniom i nowym użytkownikom, jak wyłączyć lub włączyć protokół IPv6 podczas korzystania z systemu Windows 11. Protokół IPv6 jest domyślnie włączony w systemie Windows 11. Jeśli twoje środowisko nie potrzebuje protokołu IPv6 lub po prostu chcesz go wyłączyć, aby nie zakłócał działania aplikacji ustawień, możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

IPv6 to standard protokołu internetowego (IP) nowej generacji, który ma ostatecznie zastąpić protokół IPv4, który ma mniej funkcji i jest ograniczony pod względem liczby w porównaniu z IPv6. Jednak adopcja IPv6 w niektórych obszarach jest powolna, w przypadku starszych systemów jest całkowicie niedostępna.

Niektórzy użytkownicy systemu Windows mogą napotkać błąd Łączność IPv6, Brak dostępu do sieci podczas próby połączenia z siecią na komputerze z systemem Windows 11 lub Windows 10. W tym poście identyfikujemy potencjalne wyzwalacze, a także zapewniamy najodpowiedniejsze rozwiązania problemu.

Problemy omówione w tym samouczku:
ipv6 włącz Windows 10
IPv6 włączone, ale nie działa
włącz ipv6 w systemie Windows 10
włącz ipv6 Windows 10
ipv6 wyłącza system Windows 10
wyłączenie ipv6 w systemie Windows 10
jak wyłączyć ipv6 w systemie Windows 11
wyłącz ipv6 windows 11

Do niedawna korzystaliśmy z wersji IPv4, która zapewniała nam 32-bitowy adres. Ale te dostępne adresy wkrótce się wyczerpią. Z drugiej strony nowsza wersja IP, czyli IPv6, oferuje nam możliwość adresowania 128-bitowego, co oznacza, że ​​byłoby więcej adresów dostępnych do użytku i czyniłoby Internet bezpieczniejszym (lepsze bezpieczeństwo warstwy sieciowej) niż wcześniejsza wersja IPv4, z lepszym QoS i innymi funkcjami, takimi jak obsługa mobilności, obsługa multicastingu.

Ten samouczek dotyczy komputerów, laptopów, komputerów stacjonarnych i tabletów z systemami operacyjnymi Windows 10 i Windows 11 (Home, Professional, Enterprise, Education) wszystkich obsługiwanych producentów sprzętu, takich jak Dell, HP, Acer, Asus, Toshiba, Lenovo, Huaweia i Samsunga. .

Comments are closed.